Zima za pasem, ale dzień dłuższy i dlatego o rowerowych planach ŁTR słów kilka!

Oto propozycje  rajdów w  sezonie 2018.

1. W majowy weekend proponujemy już tradycyjnie , po raz czwarty rajd na Jasną Górę , start w sobotę 28 kwietnia ,  4 dni po 100, 1 maja finał, powrót PKP 2 maja.

2. W weekend po Bożym Ciele proponujemy 3 dniowy rajd -tzw.Wielką Pętlą Mazurską, do Ełku pociągiem , dalej na kołach,3 razy +/-100 i do domu, termin-1-3 VI.

3. Rajd wzdłuż Wisły -tzw Wisłostrada, około 1000 km, pierwsza połowa lipca +/_  8-15VII,  PKP do Bielska Białej, powrót PKP pociągiem Słonecznym do Warszawy i dalej   PKP  do domu.

4.We wrześniu  tradycyjnie –  rajd do Łomży.

5. Sierpień –  dawno nie byliśmy grupą na Carskim Trakcie, może więc Goniądz, szlak tatarski?

Powyższe plany należy traktować nie jak dyktat ,  lecz propozycje do dyskusji,  które omówimy na wiosennym spotkaniu organizacyjnym przy czymś smacznym i niekoniecznie pożywnym. Przypominam o zaległościach składkowych za 2017.

Do 30 marca Zarząd ŁTR złoży sprawozdanie finansowe do Urzędu Skarbowego a w maju czeka nas zebranie sprawozdawczo-wyborcze kończące 4  dwuletnią kadencję ŁTR. Tak to już 8 lat…..!

Pozdrawiam. Prezes L.Ł   502045 999.

Opublikowano Bez kategorii | Skomentuj

Znalezione obrazy dla zapytania boże narodzenie gify animowane

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Nowego 2018 Roku, wszystkim miłośnikom turystyki rowerowej składamy życzenia szczęścia, zdrowia, pomyślności i życzliwości na rowerowych trasach,

Zarząd ŁTR „Peleton” Łapy

Opublikowano Bez kategorii | Skomentuj

Zakończenie sezonu nad Bugiem!

W sobotę 21 X o godzinie 9 , tradycyjnie z placu Niepodległości ruszamy  na ostatni w sezonie rajd z noclegiem. Naszym celem będzie dolina Bugu – Mielnik, Drohiczyn, Grabarka. Nocleg i okowita dla klubowiczów – gratis. Dodam iż nocujemy u lokalnego celebryty- gwiazdy programu „Rolnik szuka żony”- pana Korola. Czekam na potwierdzenie udziału, do czwartku!

Pozdrawiam. L.ł.

Opublikowano Bez kategorii | Skomentuj

NA ZAKOŃCZENIE WAKACJI !

Po lipcowym wyjeździe do Kazimierza Dolnego proponujemy naszym cyklistom trzydniową wyprawę po drogach Warmii i Mazur. Zwiedzimy Kętrzyn, Święto Lipkę, Gierłoż, Reszel, Ryn i wiele innych ciekawych miejsc.
Termin wyjazdu 1-3.09.2017r.
Noclegi – agroturystyka ( około 35-40zł od osoby )
Bliższe informacje i zapisy do dnia 26.08 u Marka Grabowskiego pod nr tel: 531 139 189 (dzwonić po 17:00)

Liczba miejsc ograniczona !

M.G.

Opublikowano Bez kategorii | Skomentuj

W niedzielę o 9 ruszamy do Kiermus !

Odpoczeliśmy już po rajdzie do Kazimierza Dolnego, Lublina i Nałęczowa , a więc czas ruszać dalej w drogę!

W  najbliższą niedzielę, pierwszą sierpniową, tradycyjnie udamy się na targi staroci do Kiermus i Tykocina. Oby pogoda dopisała i pozwoliła w drodze powrotnej na kapiel np. w Waniewie. Zbiórka o 9 na  Marcelku.. Pozdrawiam. ŁL.

Opublikowano Bez kategorii | Skomentuj

W niedzielę 2 lipca o 9 ruszamy do Kiermus i Tykocina !

Nową świecką tradycją są  już nasze niedzielne wyprawy do Kiermus i Tykocina, targi staroci, po drodze odcinek Green Velo , odpowiedni dystans, słowem – miła niedzielna przejażdżka.

Przypominam o lipcowej wyprawie do Kazimierza nad Wisłą, proszę o potwierdzenie udziału do 5 lipca, muszę potwierdzić noclegi. Ruszamy w sobotę 15 lipca o 8 rano busem do Lublina. Trzy noclegi w okolicy Kazimierza, powrót 18 lipca  PKP i od Małkini na kołach.

Czekam na informacje.

Noclegi po 35 zł, w agroturystyce Sielanka..

Pozdrawiam .L.Ł.

Opublikowano Bez kategorii | Skomentuj

Lipcowe plany 14-17 VII !

Propozycja –  rajd w okolicach Kazimierza Dolnego, start w piątek 14 lica o 8 rano podwózka w okolice Lublina. Przez , Lublin , Nałęczów do Kazimierza D.

Drugi dzień – przez Janowiec do Czarnolasu i Sycyny- śladami Jana Kochanowskiego.

Trzeci dzień- okolice Kazimierza- wzdłuż Wisły.

Czwarty dzień- Kazimierz Dolny- Dęblin na kołach potem PKP do     Małkini i do domu na kołach ? Czekam na opinie!. Szerokości ! L.Ł.

Opublikowano Bez kategorii | Skomentuj

Śladami Szyszki w Białowieży!

3 czerwca o 8 rano ruszyliśmy w 10 osobowym składzie do Białowieży. Przez Strablę, Plutycze, Hajnówkę, Budy, Wajrakowe  Teremiski o 17 byliśmy w Białowieży. Mijane po drodze białoruskie wioseczki, piękna pogoda, przepiękna puszcza i Green Velo – nic tylko jechać i podziwiać!  Apetyt też nam dopisywał w hajnowskim barze бабушка -Babuszka gdy zapłacisz za pierogi lub kartacze czekasz w ogródku i słyszysz z głośnika – ” pierogi nr 7 lub kartacze nr 11, tylko peronów nie wymieniają, trochę „Misiem ” jechało!

Wieczornica,  bo imieniny prezesa – oczywiście -ale nie śpiewaliśmy partyzanckich pieśni, ani nie gadaliśmy o polityce, mieliśmy gościa – Krzysztofa Petruka- dyrektora szkoły, przewodnika, historyka-pozdrawiam Krzysiu i dziękuję

W niedzielę rano 18 km przez puszczą do Narewki- oj równiarki dawno tam nie było! Nie chcieliśmy jechać tą samą drogą i chyba trochę przekombinowaliśmy! Niektóre fragmenty bocianiego szlaku, przez miejscowość  Puchły, ciekawa rozmowa  z proboszczem miejscowej cerkwi, Kaniuki – tragiczna – piach, wertepy, korzenie-  to nie był dobry wybór, asfalt  dopiero od Czerewek. I tak po pokonaniu 220 km , bez żadnej awarii cali i zdrowi aczkolwiek zakurzeni wróciliśmy do Łap.

P.S. Nie lubimy ministra Szyszki! Bardzo go nie lubimy! Drzewa i zwierzęta lubimy!

Pozdrawiam. L.Ł.

Opublikowano Bez kategorii | Skomentuj

W pierwszy czerwcowy weekend ruszamy do Białowieży!

W sobotę 3 czerwca o godzinie 8 startujemy z łapskiego „marcelka”  w kolejny rajd tym razem do Białowieży , by naocznie zobaczyć Szyszki jatkę. Noclegi zamówione, bierzemy ze sobą śpiworki, będzie taniej. Może uda się zorganizować przewodnika i pozwiedzać puszczę. Planujemy wiele odcinków leśnymi duktami, z Hajnówki do Białowieży, z Białowieży do Narewki . Oby pogoda dopisała.

Zapisy telefonicznie u prezesa- 502 045 999.Czekam do 28 maja.

L.Ł.

Opublikowano Bez kategorii | Skomentuj

Na Jasnej Górze po raz III !

Od 29 IV do 3 V  ŁTR  Peleton w  8- osobowym składzie   zorganizował rowerową wyprawę do Częstochowy.Przez 4 dni , przy niskich temperaturach rzędu 6-10 stopni, całe szczęście że deszczu było niewiele, jadąc odpowiednio 105, 115, 125,125 km dotarliśmy do celu. Trasa wiodła przez Ciechanowiec, Nur, Ceranów, Węgrów [nocleg],Górę Kalwarię , Warkę,[nocleg], Potworów, Końskie,Sielpię[nocleg], Gidle i już byliśmy o godzinie 19      2 maja na Jasnej Górze- po przejechaniu 470 km,  bez żadnej awarii.

Tegoroczna majówka rowerzystów nie rozpieszczała- ryzyko było duże-moknąć przy 6 stopniach i jechać 100 km się nie da- ale z pomocą Boską udało się, chmury nas omijały deszcz też a temperaturę regulowaliśmy szybkością jazdy!

Jest propozycja by 3/4 czerwca udać się do Białowieży.Organizacja w toku. Zdjęcia z wyprawy na Jasną Górę trochę później, na FB szybciej. Pozdrawiam .L.Ł.

Opublikowano Bez kategorii | Skomentuj