W pierwszy czerwcowy weekend ruszamy do Białowieży!

W sobotę 3 czerwca o godzinie 8 startujemy z łapskiego „marcelka”  w kolejny rajd tym razem do Białowieży , by naocznie zobaczyć Szyszki jatkę. Noclegi zamówione, bierzemy ze sobą śpiworki, będzie taniej. Może uda się zorganizować przewodnika i pozwiedzać puszczę. Planujemy wiele odcinków leśnymi duktami, z Hajnówki do Białowieży, z Białowieży do Narewki . Oby pogoda dopisała.

Zapisy telefonicznie u prezesa- 502 045 999.Czekam do 28 maja.

L.Ł.

Opublikowano Bez kategorii | Skomentuj

Na Jasnej Górze po raz III !

Od 29 IV do 3 V  ŁTR  Peleton w  8- osobowym składzie   zorganizował rowerową wyprawę do Częstochowy.Przez 4 dni , przy niskich temperaturach rzędu 6-10 stopni, całe szczęście że deszczu było niewiele, jadąc odpowiednio 105, 115, 125,125 km dotarliśmy do celu. Trasa wiodła przez Ciechanowiec, Nur, Ceranów, Węgrów [nocleg],Górę Kalwarię , Warkę,[nocleg], Potworów, Końskie,Sielpię[nocleg], Gidle i już byliśmy o godzinie 19      2 maja na Jasnej Górze- po przejechaniu 470 km,  bez żadnej awarii.

Tegoroczna majówka rowerzystów nie rozpieszczała- ryzyko było duże-moknąć przy 6 stopniach i jechać 100 km się nie da- ale z pomocą Boską udało się, chmury nas omijały deszcz też a temperaturę regulowaliśmy szybkością jazdy!

Jest propozycja by 3/4 czerwca udać się do Białowieży.Organizacja w toku. Zdjęcia z wyprawy na Jasną Górę trochę później, na FB szybciej. Pozdrawiam .L.Ł.

Opublikowano Bez kategorii | Skomentuj

Życzenia Wielkanocne !

Wszystkim  miłośnikom dwóch kółek- tym zrzeszonym i niezrzeszonym, zawodowcom i amatorom , niedzielnym rowerzystom i fanatykom –  Zarząd ŁTR PELETONU składa szczere i serdeczne świąteczne życzenia z okazji  zbliżających  się  Świąt Wielkiej Nocy.   Niech przeżycia duchowe uczynią Nas lepszymi w … Czytaj dalej

Więcej galerii | Skomentuj

Sezonowe plany PELETONU na 2017 rok określone!

W czwartek 23 marca na zebraniu organizacyjnym opracowaliśmy plan naszych zamierzeń na nowy rowerowy sezon, oto on w zarysach:

1. Rajdy z noclegami:

-majowy weekend 29 IV-2V- ruszymy na Jasną Górę- po raz trzeci- może to nowa świecka tradycja

-w czerwcowy weekend po Bożym Ciele 15-18 VI- ruszymy na 3 lub 4 dniowy wokół mazurskich jezior- Kętrzyn, Węgorzewo, Giżycko

– w połowie lipca 3-4 dniowy rajd  pod Roztocze, Lublin, Nałęczów, Kazimierz Dolny,Dęblin

-w sierpniu kilku z nas planuje pielgrzymkę do Santiago de Compostela-ale są ???

– we wrześniu kończąc sezon ruszymy do Łomży-sobota-niedziela,konkretna data-będzie podana później.

2. Tradycyjnie w każdą niedzielę o 10 zbieramy się na Marcelku i ruszamy w trasę!

– w pierwsze niedziele miesiąca o 9 ruszamy do Kiermus na targi staroci -nasz prezes ma hopla na punkcie afrykańskich figurek, niech mu będzie!

– przypominamy o składkach -7 zł za m-c.

– zapisy na rajd na Jasną Górę  do 15 IV – tel.502 045 999

-prezent  wielkanocny- w tym tygodniu- koszulki z logo Peletonu na plecach!

Pozdrawiam. L.Ł

 

Opublikowano Bez kategorii | Skomentuj

Na rowery czas się udać i wiosnę przywitać!

Wolno, ale jednak warunki pogodowe stają się bardziej przychylne rowerzystom. Temperatury nieznacznie rosną. A to oznacza początek sezonu rowerowego. Łapskie Towarzystwo Rowerowe zainaugurowało juz wprawdzie nowy sezon 5 marca rajdem do Kiermus,  ale prawdziwy początek sezonu dopiero przed nami.

Zapraszamy sympatyków i członków ŁTR Peleton na zebranie organizacyjne w dniu 23 marca w czwartek  o godzinie 18 w cukierni U Lecha. Głównym celem spotkania jest zaplanowanie tras  przyszłych wypraw rowerowych naszego Towarzystwa.

Nadmienię iż w ubiegłym roku wstępnie planowaliśmy w pierwszy majowy weekend już trzecią pielgrzymkę na Jasną Górę, a to już za miesiąc, więc czas zacząć przygotowania!

Pozdrawiam! Do zobaczeniu na zebraniu lub na tradycyjnych niedzielnych rajdach, starujemy z Marcelka o godzinie 10 – jak w każdą niedzielę. L.Ł.

P.S. Dodatkowe informacje pod telefonem 502 045 999 – Prezes ŁTR Peleton

Opublikowano Bez kategorii | Skomentuj

Przed Sezonem

Zbliża się kolejny rowerowy sezon. Aura nastraja optymistycznie, a więc niedługo wyjedziemy na rowerowe trasy. Dlatego też powinniśmy zadbać o dokonanie przeglądów i regulacji w naszych rowerach, aby uniknąć przykrych niespodzianek na szlaku.

Wszystkim członkom towarzystwa dajemy pod rozwagę propozycję tras rajdów jedno i wielodniowych na 2017 rok. Prosimy te propozycje przedstawić na spotkaniu organizacyjnym, które odbędzie się w marcu. Dokładną datę i miejsce spotkania podamy na stronie w późniejszym terminie.

Przypominamy o wpłatach zaległych składek członkowskich na konto ŁTR „Peleton” ( nr konta bankowego podany jest w zakładce „KONTAKT” ) lub bezpośrednio do skarbnika albo dowolnego członka Zarządu Towarzystwa. Wszelkie informacje o stanie wpłat uzyskacie pod nr tel : 531 139 189 – MAREK

Do miłego zobaczenia na spotkaniu organizacyjnym.

M.G.

Opublikowano Bez kategorii | Skomentuj

brokatowy-obrazek-na-boze-narodzenie-ruchomy-obrazek-0168Zdrowych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia
spędzonych w ciepłej, rodzinnej atmosferze,
samych szczęśliwych dni w nadchodzącym roku
oraz szampańskiej zabawy sylwestrowej
życzy :

Zarząd ŁTR „Peleton”
    

Opublikowano Bez kategorii | Skomentuj

Podsumowanie sezonu 2016 roku.

Kolejny sezon za nami. Choć jeżeli aura pozwoli  i  w  niedzielne poranki o godzinie 10 można będzie pedałować to serdecznie zapraszamy na krótkie 2-3 godzinne przejażdżki.

W kilku słowach o naszych działaniach w tym roku. Zorganizowano 4 rajdy z noclegami, przypomnę  o nich w kolejności:

-na przełomie IV i V –  rajd do Częstochowy- 450km- 4 dni

w maju  rajd po Mazurach- Ełk-Gołdap-Suwałki-Augustów- Łapy-350 km- 3  dni

-w lipcu rajd ze Szczecina przez Niemcy do Łap- przez Międzyzdroje, Kołobrzeg, Ustkę, Iławę , Myszyniec, Nowogród –  1050 km – 6 dni

-we wrześniu rajd do Łomży- 180 km- 2 dni.

Na kolejnym zebraniu sprawozdawczo-wyborczym podsumowaliśmy działania Zarządu, niewielkiej korekcie uległy władze ŁTR.

W niedzielne przedpołudnia co tydzień ruszaliśmy na lokalne wyprawy, do Kiermus,  Doktorc, Białegostoku,Wyszonek i innych pobliskich miejscowości.

Sezon zwieńczył działkowy grill w październikowe popołudnie.

Skłamałbym jeżeli nie wspomniałbym o pewnych niesnaskach, nie wszyscy w naszej   grupie akceptowali tak dalekie wyprawy twierdząc że za ciężko, niektórych żony  niechętnie puszczały w świat, czasami zdrowie przeszkadzało itp. Osobiście źle znoszę uwagi  krytyczne jeżeli nie są wsparte  konkretnymi argumentami, ale korona też mi z głowy nie spadnie – jeżeli zdrowie pozwoli- jedziemy dalej!

Szkoda, że Marek Grabowski zamknął sklep rowerowy na Piwnej- nasz punkt kontaktowy – ale  prawa rynku są nieubłagane!

Mamy też plany na nowy sezon-  może po raz trzeci ruszymy do Częstochowy, w weekend po Bożym Ciele może pojedziemy Wielką Pętlą  Mazurską, a w sierpniu może uda się wyprawa do Santiago de Compostela, a we wrześniu może ruszymy do łomżyńskiego Caritasu.

Na pewno zaś nie będziemy jeździć  dookoła Łap, nocując w Surażu czy Tykocinie i obżerać się grillowanym mięsem.

Przypominam o opłaceniu składek członkowskich- 7 zł miesięcznie, 84 zł za rok.

Kończąc pozdrawiam wszystkich sympatyków kolarstwa- szerokości! L.Ł

 

Opublikowano Bez kategorii | Skomentuj

Wrześniowe wyprawy- propozycje.

W niedzielę 4 września o godzinie 9 wyruszymy do Wnor   i  Czochania Góra- odbędą się tam uroczystości rocznicowe  upamiętniające żołnierza NZW porucznika Tadeusza Narkiewicza „Ciemnego”. O godzinie 11 msza święta we Wnorach Starych , następnie wspólna modlitwa przy symbolicznym grobie w Czochaniu.

W dniach 17-18 września planujemy wyjazd do Łomży z noclegiem. Start w sobotę 17 IX o godzinie 10. Udział  proszę potwierdzić telefonicznie – 502 045 999.

W  pozostałe jesienne niedziele tradycyjnie -zbiórki  o 10 pod pomnikiem Niepodległości.

Pozdrawiam .L.Ł

Opublikowano Bez kategorii | Skomentuj

Kondolencje

Głębokie i szczere wyrazy współczucia z powodu śmierci Mamy naszego kolegi Henryka Godlewskiego składają członkowie ŁTR „Peleton” w Łapach.

Opublikowano Bez kategorii | Skomentuj