Zakończenie sezonu nad Bugiem!

W sobotę 21 X o godzinie 9 , tradycyjnie z placu Niepodległości ruszamy  na ostatni w sezonie rajd z noclegiem. Naszym celem będzie dolina Bugu – Mielnik, Drohiczyn, Grabarka. Nocleg i okowita dla klubowiczów – gratis. Dodam iż nocujemy u lokalnego celebryty- gwiazdy programu „Rolnik szuka żony”- pana Korola. Czekam na potwierdzenie udziału, do czwartku!

Pozdrawiam. L.ł.

Opublikowano Bez kategorii | Skomentuj

NA ZAKOŃCZENIE WAKACJI !

Po lipcowym wyjeździe do Kazimierza Dolnego proponujemy naszym cyklistom trzydniową wyprawę po drogach Warmii i Mazur. Zwiedzimy Kętrzyn, Święto Lipkę, Gierłoż, Reszel, Ryn i wiele innych ciekawych miejsc.
Termin wyjazdu 1-3.09.2017r.
Noclegi – agroturystyka ( około 35-40zł od osoby )
Bliższe informacje i zapisy do dnia 26.08 u Marka Grabowskiego pod nr tel: 531 139 189 (dzwonić po 17:00)

Liczba miejsc ograniczona !

M.G.

Opublikowano Bez kategorii | Skomentuj

W niedzielę o 9 ruszamy do Kiermus !

Odpoczeliśmy już po rajdzie do Kazimierza Dolnego, Lublina i Nałęczowa , a więc czas ruszać dalej w drogę!

W  najbliższą niedzielę, pierwszą sierpniową, tradycyjnie udamy się na targi staroci do Kiermus i Tykocina. Oby pogoda dopisała i pozwoliła w drodze powrotnej na kapiel np. w Waniewie. Zbiórka o 9 na  Marcelku.. Pozdrawiam. ŁL.

Opublikowano Bez kategorii | Skomentuj

W niedzielę 2 lipca o 9 ruszamy do Kiermus i Tykocina !

Nową świecką tradycją są  już nasze niedzielne wyprawy do Kiermus i Tykocina, targi staroci, po drodze odcinek Green Velo , odpowiedni dystans, słowem – miła niedzielna przejażdżka.

Przypominam o lipcowej wyprawie do Kazimierza nad Wisłą, proszę o potwierdzenie udziału do 5 lipca, muszę potwierdzić noclegi. Ruszamy w sobotę 15 lipca o 8 rano busem do Lublina. Trzy noclegi w okolicy Kazimierza, powrót 18 lipca  PKP i od Małkini na kołach.

Czekam na informacje.

Noclegi po 35 zł, w agroturystyce Sielanka..

Pozdrawiam .L.Ł.

Opublikowano Bez kategorii | Skomentuj

Lipcowe plany 14-17 VII !

Propozycja –  rajd w okolicach Kazimierza Dolnego, start w piątek 14 lica o 8 rano podwózka w okolice Lublina. Przez , Lublin , Nałęczów do Kazimierza D.

Drugi dzień – przez Janowiec do Czarnolasu i Sycyny- śladami Jana Kochanowskiego.

Trzeci dzień- okolice Kazimierza- wzdłuż Wisły.

Czwarty dzień- Kazimierz Dolny- Dęblin na kołach potem PKP do     Małkini i do domu na kołach ? Czekam na opinie!. Szerokości ! L.Ł.

Opublikowano Bez kategorii | Skomentuj

Śladami Szyszki w Białowieży!

3 czerwca o 8 rano ruszyliśmy w 10 osobowym składzie do Białowieży. Przez Strablę, Plutycze, Hajnówkę, Budy, Wajrakowe  Teremiski o 17 byliśmy w Białowieży. Mijane po drodze białoruskie wioseczki, piękna pogoda, przepiękna puszcza i Green Velo – nic tylko jechać i podziwiać!  Apetyt też nam dopisywał w hajnowskim barze бабушка -Babuszka gdy zapłacisz za pierogi lub kartacze czekasz w ogródku i słyszysz z głośnika – ” pierogi nr 7 lub kartacze nr 11, tylko peronów nie wymieniają, trochę „Misiem ” jechało!

Wieczornica,  bo imieniny prezesa – oczywiście -ale nie śpiewaliśmy partyzanckich pieśni, ani nie gadaliśmy o polityce, mieliśmy gościa – Krzysztofa Petruka- dyrektora szkoły, przewodnika, historyka-pozdrawiam Krzysiu i dziękuję

W niedzielę rano 18 km przez puszczą do Narewki- oj równiarki dawno tam nie było! Nie chcieliśmy jechać tą samą drogą i chyba trochę przekombinowaliśmy! Niektóre fragmenty bocianiego szlaku, przez miejscowość  Puchły, ciekawa rozmowa  z proboszczem miejscowej cerkwi, Kaniuki – tragiczna – piach, wertepy, korzenie-  to nie był dobry wybór, asfalt  dopiero od Czerewek. I tak po pokonaniu 220 km , bez żadnej awarii cali i zdrowi aczkolwiek zakurzeni wróciliśmy do Łap.

P.S. Nie lubimy ministra Szyszki! Bardzo go nie lubimy! Drzewa i zwierzęta lubimy!

Pozdrawiam. L.Ł.

Opublikowano Bez kategorii | Skomentuj

W pierwszy czerwcowy weekend ruszamy do Białowieży!

W sobotę 3 czerwca o godzinie 8 startujemy z łapskiego „marcelka”  w kolejny rajd tym razem do Białowieży , by naocznie zobaczyć Szyszki jatkę. Noclegi zamówione, bierzemy ze sobą śpiworki, będzie taniej. Może uda się zorganizować przewodnika i pozwiedzać puszczę. Planujemy wiele odcinków leśnymi duktami, z Hajnówki do Białowieży, z Białowieży do Narewki . Oby pogoda dopisała.

Zapisy telefonicznie u prezesa- 502 045 999.Czekam do 28 maja.

L.Ł.

Opublikowano Bez kategorii | Skomentuj

Na Jasnej Górze po raz III !

Od 29 IV do 3 V  ŁTR  Peleton w  8- osobowym składzie   zorganizował rowerową wyprawę do Częstochowy.Przez 4 dni , przy niskich temperaturach rzędu 6-10 stopni, całe szczęście że deszczu było niewiele, jadąc odpowiednio 105, 115, 125,125 km dotarliśmy do celu. Trasa wiodła przez Ciechanowiec, Nur, Ceranów, Węgrów [nocleg],Górę Kalwarię , Warkę,[nocleg], Potworów, Końskie,Sielpię[nocleg], Gidle i już byliśmy o godzinie 19      2 maja na Jasnej Górze- po przejechaniu 470 km,  bez żadnej awarii.

Tegoroczna majówka rowerzystów nie rozpieszczała- ryzyko było duże-moknąć przy 6 stopniach i jechać 100 km się nie da- ale z pomocą Boską udało się, chmury nas omijały deszcz też a temperaturę regulowaliśmy szybkością jazdy!

Jest propozycja by 3/4 czerwca udać się do Białowieży.Organizacja w toku. Zdjęcia z wyprawy na Jasną Górę trochę później, na FB szybciej. Pozdrawiam .L.Ł.

Opublikowano Bez kategorii | Skomentuj

Życzenia Wielkanocne !

Wszystkim  miłośnikom dwóch kółek- tym zrzeszonym i niezrzeszonym, zawodowcom i amatorom , niedzielnym rowerzystom i fanatykom –  Zarząd ŁTR PELETONU składa szczere i serdeczne świąteczne życzenia z okazji  zbliżających  się  Świąt Wielkiej Nocy.   Niech przeżycia duchowe uczynią Nas lepszymi w … Czytaj dalej

Więcej galerii | Skomentuj

Sezonowe plany PELETONU na 2017 rok określone!

W czwartek 23 marca na zebraniu organizacyjnym opracowaliśmy plan naszych zamierzeń na nowy rowerowy sezon, oto on w zarysach:

1. Rajdy z noclegami:

-majowy weekend 29 IV-2V- ruszymy na Jasną Górę- po raz trzeci- może to nowa świecka tradycja

-w czerwcowy weekend po Bożym Ciele 15-18 VI- ruszymy na 3 lub 4 dniowy wokół mazurskich jezior- Kętrzyn, Węgorzewo, Giżycko

– w połowie lipca 3-4 dniowy rajd  pod Roztocze, Lublin, Nałęczów, Kazimierz Dolny,Dęblin

-w sierpniu kilku z nas planuje pielgrzymkę do Santiago de Compostela-ale są ???

– we wrześniu kończąc sezon ruszymy do Łomży-sobota-niedziela,konkretna data-będzie podana później.

2. Tradycyjnie w każdą niedzielę o 10 zbieramy się na Marcelku i ruszamy w trasę!

– w pierwsze niedziele miesiąca o 9 ruszamy do Kiermus na targi staroci -nasz prezes ma hopla na punkcie afrykańskich figurek, niech mu będzie!

– przypominamy o składkach -7 zł za m-c.

– zapisy na rajd na Jasną Górę  do 15 IV – tel.502 045 999

-prezent  wielkanocny- w tym tygodniu- koszulki z logo Peletonu na plecach!

Pozdrawiam. L.Ł

 

Opublikowano Bez kategorii | Skomentuj